2018 Mens League

2nd Half Payouts

Group 1 (8 teams)

1st Place - $400 ($100 ea)       (92 points)                 FORE PLAY      

                         J. Hinrichs             A. Thayer              AJ Fruchtl              B. Lollman

 

2nd Place - $300 ($75 ea)        (87.5 points)              TEAM BAR

                          P. Englund             E. Volzke              A. Butler                A. Rostvet

 

3rd Place - $200 ($50ea)        (73 points)                    JERRY SPADY'S

                          S. Propp                L. Marsh                D. Hollister            S. Svoboda

 

4th Place - $100 ($25 ea)        (85 points)                   JOHN'S WOODWORKS
                          G. Schultz              C. Oerter               J. Campbell            J. Langdon
       

 

Group 2 (10 Teams)

1st Place - $400 ($100 ea)         (93.5points)              HK SPORTS BAR & GRILL
Bill Coats            B. Coats             D. Stromer               S. Nabower             B. Skrobecki

2nd Place - $300 ($60 ea)           (84.5 points)             STROH FARMS

J. Stroh                R. Curry             D. Rehbein              A. McClure              T. Canady

 

3rd & 4th Place - $150 ($30 ea)   (84 points)               BECK LAW

M. Beck                Tom Hawes        B. Hawes               T. Hawes                  C. Hawes

 

3rd & 4th Place - $150 ($37.50ea)  (84 points)            KREUTZER CONSTRUCTION
                             K. Kreutzer          M. MacKay            R. Maul                    L. Burge

5th Place  -  $80  ($20 ea)             (83 points)              CPI
                             
J. Johnson           J. Engelhardt        R. Kock                    B. Lindblad


Group 3 (8 Teams)

1st Place - $400 ($100 ea)       (89.5 points)               TEAM HEMJE

                              M. Hemje           Z. Hunt                   A. Niederklein            J. Messersmith

 

2nd Place - $300 ($75 ea)        (87 points)                  HASTINGS FEDERAL CREDIT UNION

                              M. May              B. Saathoff              S. St. John                 L. Vanderwerff            

 

3rd Place - $200 ($50 ea)        (84.5 points)                TEAM KROLL

                              B. Bittfield         T. Heinrich                T. Jacobitz                  M. Kroll

 

4th Place - $100 ($25 ea)        (80.5 points)                 MILLER TIME

                               J. Wallace         M. Dart                    K. Dart                        J. Lind

 

Group 4 (10 Teams)

1st Place - $400 ($100 ea)       (99 points)                      A-1 CONCRETE

                                A. Warrings        S. Meyer                J. Schultz                   J. Ackles

 

2nd Place - $300 ($75 ea)        (98 points)                      WITT PLUMBING

                                R. Witt                 M. DeBoer            B. Krueger                  D. Brennfoerder                     

 

3rd Place - $200 ($62.50 ea)    (88.5 points)                   HASTINGS PHYSICAL THERAPY
                                 
C. Gill                M. Norton               J. Bonham                 S. Vonderfecht


4th  Place - $100 ($25 ea)       (87 points)                         FIGJAM

                                  T. Wilhelms         K. McAdoo             T. Fry                        L. Frerichs

5th Place  -  $80  (16 ea)          (82 points)                        BOGEY BOYS
B. Reiber                    K. Holsten          R. Mattison              C. Janssen             C. Ludemann