2018 Mens League

1st Half Payouts

 

Group 1 (8 teams)

1st Place - $400 ($100.00 ea)        (74 points)        FORE PLAY         

                         J. Hinrichs          A. Thayer          B. Lollman           AJ Fruchtl

 

2nd Place - $300 ($75.00 ea)        (68 points)         WEEK'S FAMILY FARMS

                         R. Weeks           C. Uridil              R. Sullivan           D. Splitt

 

3rd Place - $200 ($50 ea)              (67.5 points)       JERRY SPADY'S

                             S. Propp           S. Svoboda         D. Hollister           L. Marsh

4th Place - $100 ($25 ea)              (61.5  points)        TEAM BAR

                           P. Englund         E. Volzke            A. Butler                A. Rostvet

 


Group 2 (10 Teams)

1st - 3rd Place - $300 ($75 ea)        (69points)            RADER INSURANCE

                            S. Hoffman         T. Smith              M. Partridge           R. Rader

 

1st - 3rd Place - $300 ($75 ea)        (69 points)           MIDLAND CONSTRUCTION

                             T. Chalupa          W. Dieken          T. McCoy               B. Munter

 

1st - 3rd Place - $300 ($50)              (69 points)            HK SPORTS BAR & GRILL

D. Stromer            Bill Coats           Brian Coats          B. Skrobecki           S. Nabower

 

4th Place - $100 ($25 ea)                  (67points)             A G P

                             J. Johnson          R. Kock               B. Lindblad             J. Engelhardt

5th Place - $80  ($20 ea)                     (64.5 points)       SHELTER INSURANCE
                              J. Brant               T. McCarter         T. Davis                  J. DeTour

 

Group 3 (8 Teams)

1st Place - $400 ($100 ea)                   (78 points)           TEAM KROLL

                               M. Kroll               T. Jacobitz             B. Bittfield             T. Heinrich        

 

2nd Place - $300 ($75 ea)                    (67points)             HASTINGS FEDERAL CREDIT UNION

                                M. May              B. Saathoff              S. St. John            L. Vanderwerff

 

3rd Place - $200 ($50 ea)                     (66.5 points)          G U I

                                J. Nienhueser     T. Nienhueser         S. Trausch            B. Ablott

 

4th Place - $100 ($25 ea)                      (66 points)            MILLER TIME

                                 J. Wallace           J. Lind                    K. Dart                  M. Dart

 

Group 4 (10 Teams)

1st Place - $400 ($100 ea)                    (76.5 points)           HASTINGS PHYSICAL THERAPY

                                  C. Gill                J. Bonham              S. Vonderfecht        M. Norton

 

2nd Place - $300 ($75 ea)                      (68.5 points)             CENTENNIAL PLASTICS

                                   J. Douglas         P. Mertens              D. Valentine           D. Douglas

 

3rd Place - $200  ($62.50 ea)                 (67 points)               HOME INSTEAD

                                   D. Glass            M. Schutte              D. Schendt             S. Rosch

 

4th Place - $100 ($20 ea)                        (66.5 points)           BOGIE BOYS

B. Reiber                   C. Ludemann      K. Holsten              R. Mattison             C. Janssen

5th Place - $40 ($10 ea)                            (66 points)            NO NAMES
                                   D. Yost                K. Pittz                   J. Konen                  B. Primrose

                   $40 ($10 ea)                            (66 points)               C P I
                                    G. Ortegren        A. Anderson           D. Anderson            S. Ablott